تلفن : (5)44433362-086
محمود نجفی: 09183661031

آدرس ایمیل: Sharghgostardelijan@gmail.com

بلاگ آموزشی

عایق بندی

انواع عایق بندی ۱

عایق های ساختمانی

در سال های گذشته با افزایش استفاده از انرژی های فسیلی ، این منابع طبیعی کاهش پیدا کرده اند. به همین خاطر یکی از اصول مهم در ساختمان سازی صرفه جویی در منابع انرژی است . سازندگان برای کم کردن مصرف انرژی و جلوگیری از هدر دادن انرژی سعی در عایق بندی ساختمان ها از انواع عایق های ساختمانی می کنند.

عایق بندی ساختمان یک راه حل فوق العاده برای این است که هزینه های گرمایشی و سرمایشی را کاهش داده و هم چنین مصرف انرژی را به نسبت زیادی کم می کند.عایق ها به چند دسته تقسیم می شوند: عایق های رطوبتی ، حرارتی و صوتی. این عایق ها با در نظر گرفتن نیاز ساختمان استفاده می شوند . در این مطلب ما انواع عایق های ساختمانی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

عایق بندی

عایق صوتی و حرارتی پشم شیشه

یکی از قدیمی ترین عایق های صوتی و حرارتی پشم شیشه است که تشکیل شده از الیاف ریزدانه است. این عایق در مقابل حرارت بسیار مقاوم است و با قرار گرفتن در معرض آتش باعث تولید گاز سمی و گسترش آتش نمی شود. پشم شیشه یک عایق معدنی است و با توجه به اسم آن با ذوب شدن شیشه به وجود می آید. این عایق خیلی سبک بوده و برای عایق کردن سقف ، دیوار ها و یا لوله ها بار اضافی وارد نمی کند .

این عایق به عنوان عایق حرارتی مانع از انتقال سرما یا گرما به داخل ساختمان می شود و نیز از انتشار صوت جلوگیری می کند و برای ساکنین آرامش به همراه می آورد. مقاومت نکردن در مقابل نم و رطوبت یکی از عیب های این عایق در کنار مزیت های آن است. چون اگر آب به این الیاف نفوذ کند ، قارچ و باکتری در آن ها رشد می کند .

هم چنین ممکن است الیاف پشم شیشه باعث ایجاد حساسیت شود و به همین خاطر ، زمانی که عایق کاری سطوح را انجام می دهیم باید از دستکش و ماسک استفاده کنیم.عایق صوتی و حرارتی پشم شیشه برای عایق کاری لوله ها، سقف ، دیوار ها، مخازن ، کانال های هوایی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

عایق صوتی و حرارتی پشم سنگ

یکی از عایق های حرارتی پشم سنگ است که توانایی تحمل دما تا ۸۲۰ درجه سانتی گراد را دارد. این عایق تهیه شده از سنگ بازالت است که به شکل الیاف فشرده است و یک نوع از سنگ های آتش فشانی است .حرارت سنگ بازالت را تا حد زیادی بالا می برند و با به کارگیری روش های مخصوص آن را ذوب می کنند و پس از آن به الیاف تبدیل می کند تا پشم سنگ تولید شود.

عایق پشم سنگ ۹۷ درصد از الیاف و۳ درصد از رزین تشکیل شده است. عایق پشم سنگ به عنوان عایق کندسوز نقش مؤثری در جلوگیری از پیش روی آتش دارد و در برابر حرارت بسیار مقاوم است. در نتیجه عایق پشم سنگ در صنایع نفت و گاز ، پالایشگاه ها ، عایق کاری کانال ها و لوله ها و …مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این عایق یک عایق حرارتی است و از مانع از انتقال سر وصدا در ساختمان می شود.

این عایق به شکل های تخته ای، رولی ، لحافی و پتویی استفاده می شوند. برای نصب عایق پشم سنگ بهتر است از ماسک و دستکش استفاده کنیم چون این الیاف حساسیت پوستی و تنفسی ایجاد می کتد.

عایق بندی

 

 

عایق صوتی ، حرارتی ، برودتی و رطوبتی الاستومری

عایق الاستومری یک نوع عایق است که خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری بالایی دارد که علاوه بر این که به عنوان عایق حرارتی به کارگرفته می شود یک نوع از عایق صوتی و رطوبتی است . عایق الاستومری ساخته شده از نیتریل فوم است که در عایق کاری سوله ها ، بویلرها ،مخزن ها و… به کار می رود. عایق الاستومری به خاطر انعطاف پذیری بالایی که دارد برای پوشش دادن همه ی سطوح مناسب است و ساختار سلول بسته آن ، این عایق را در برابر آب ، حرارت و صوت مقاوم کرده است.

عایق الاستومری آب کمتری جذب می کند و برای همین عایق دچار خوردگی نمی شود. این عایق ها به شکل رول و ضخامت ۶ تا ۵۰ میلی متر و لوله ای با قطر ۶ تا ۱۱۴ و طول ۲ متر دربه مصرف کنندگان عرضه می شود. با این عایق ها ایزوله کردن یا عایق کاری انواع مختلف چیلرها، بویلرها، تاسیسات ساختمانی ، مخزن ها ، صنایع ساخت خودرو ، لوله پالایشگاه ها و … را انجام می دهند.

این عایق ها وزن کمی دارند و جهت عایق کاری سیستم های مختلف فوق العاده است. این عایق ها در مقابل سرما و گرما بسیار مقاوم می باشند و چون آب در آن نفوذ نمی کند قارچ و باکتری در آن رشد نمی کند . عایق های الاستومری در برابر عایق های حرارتی مثل پشم سنگ یا پشم شیشه گران تر می باشند ولی دیگر به پوشش نیازی ندارند.

این عایق به راحتی نصب می شوند و این کار یا هزینه و سرعت پایین انجام می شود . قابلیت رنگ آمیزی در این عایق ها یکی از ویژگی های عایق الاستومری است. در نتیجه در جاهای قابل دید این عایق را می توانیم رنگ کنیم.

ایزوگام شرق گستر ثبت ۵۲۱:

قیمت ایزوگام جدول روزانه قیمت ایزوگام شرق گستر دلیجان ثبت ۵۲۱ با نصب و اجرا لیست قیمت انواع ایزوگام دلیجان بدون دستمزد نصب در تهران و کرج استعلام قیمت ایزوگام شرق گستر دلیجان در مناطق ۲۲ گانه تهران قیمت نصب ایزوگام در تهران در صورتیکه شما قصد خزید و نصب ایزوگام مرغوب و با کیفیت را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

  • تلفن کارخانه:۴۴۴۳۳۳۶۲-(۵)۰۸۶
  • تلفن دفترتهران:۰۲۱۸۸۲۷۷۰۰۱
  • آدرس دفتر دلیجان: دلیجان ضلع شرقی میدان پلیس راه سابق
  • آدرس کارخانه : دلیجان کیلومتر۵جاده اصفهان،شهرک صنعتی-بهارستان اول -نبش بهار۹
  • پست الکترونیک: Info@Sharghgostardelijan.Com
  • آدرس دفترتهران: گیشا-نبش خیابان۳۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Languages