تلفن : (5)44433362-086
محمود نجفی: 09183661031

آدرس ایمیل: Sharghgostardelijan@gmail.com

بلاگ آموزشی

ترمیم ایزوگام

نحوه ترمیم ایزوگام

تقریبا استفاده از ایزوگام به عنوان عایق رطوبتی در پشت‌بام هر خانه‌ای مشاهده می‌شود.

و حتی مشکلاتی را هم در بر می گیرد در این مطلب به نحوه ترمیم ایزوگام به طول کامل می پردازیم.

ترمیم ایزوگام

ترمیم ایزوگام چیست ؟

وقتی که ایزوگام پس از چند سال از آن گذشته باشد و فرسوده شود و یا عمر آن تمام شود نیاز به ترمیم دارد که با این عوامل باعث آسیب رسانی به آن می شود :

باد، برف، باران، راه رفتن بر روی ایزوگام، خاک و … سبب فرسوده شدن و از بین رفتن آن درطول سالیان متمادی خواهند شد. از همین رو این عایق رطوبتی ممکن است بخشی از کارایی خود را از دست بدهد.

ترمیم ایزوگام

چگونه بفهمیم ایزوگام به ترمیم نیاز دارد؟

چند تا از عوالی که ما را از فرسودگی ایزوگام مطلع می کند : هر گونه نم، نشتی و لکه زرد در سقف و قسمت‌های بالای ساختمان از نشانه‌های وجود درز و خرابی در ایزوگام پشت بام است.

در واقع این مورد را نباید فراموش کنیم که ایزوگامی که با کیفیت باشد تا ۱۵ سال عمر مفید را دارد که اگر با نگهداری مناسب همراه باشد می تواند عمر بیشتری هم داشته باشد که ترمیم ایزوگام را عقب بیاندازد عوامل بسیار مهم در آسیب رساندن به ایزوگام می تواند پارگی از بیرون و از درون ایزوگام باشد که به لایه های آن آسب میزند و ممکن است با بی توجهی به آن خساراتی را در بر داشته باشد.

بازدید همه ساله از پشت بام و بررسی هرگونه پوسیدگی، خراش، سوراخ شدگی و … ترمیم به موقع و سریع آن‌ها می‌تواند از خرابی‌های بعدی، ایجاد نم در سقف و دیوارهای ساختمان جلوگیری کند.

ایزوگامی که لایه آلومینیومی بالایی آن رفته باشد و نازک شده باشد، ایزوگامی که تار و پود لایه‌های زیرین آن مشخص باشد نیاز به تعویض یا ترمیم دارد.

چرا ایزوگام خراب می‌شود؟

ایزوگام در طول روز در معرض پرتو خورشید قرار دارد و اشعه فرابنفش (UV) از پرتوهای مخرب خورشید است؛ پس رویارویی ممتد با پرتو فرابنفش یکی از عوامل ایجاد خرابی و پوسیدگی ایزوگام است.

انبساط و انقباض هم یکی از موارد خرابی ایزوگام است. که با گذراندن روز و شب باعث این عمل می شود در مناطقی که اختلاف دمای شب روز در آن‌ها زیاد است مانند مناطق بیابانی، بزرگترین عامل خرابی ایزوگام است.

تبخیر مواد نفتی و آسیب زا به ایزوگام آسیب می رساند هر چند که لایه های ایزوگام در برابر این عمر مقاوم هستند ولی تا حدی می توانند از این آسیب پذیری جلوگیری کنند و بعد از آن دیگر آن مقاومت همیشگی را ندارند.

عوامل دیگری که باعث می شود ترمیم ایزوگام را شروع کنیم این است که هر گونی برخورد اشیا فلزی و تیز و مخرب که باعث آسیب رسیدگی آن می شود به طور مثال پایه های کولر می تواند به ایزوگام آسیب بزند که می توان با سیمان کردن از آن جلو گیری کرد تا از آسیب رسیدگی آن کم شود.

ترمیم ایزوگام

روش ترمیم ایزوگام سقف

با توجه به موادی که به آن اشاره کردیم در این خش به روش های ترمیم ایزوگام می پردازیم که می تواند بسیار مفید باشد:

  • نحوه ترمیم ایزوگام

گفتیم که در اثر انبساط و انقباض ممکن است ترک‌هایی در ایزوگام ایجاد شوند. برای از بین بردن این ترک‌ها می‌توان یک لایه ایزوگام را بر روی محل آسیب دیده چسباند.
همچنین می‌توان از ماستیک و چسب ایزوگام نیز برای پرکردن بخش‌های ترک خورده استفاده کرد. ترمیم با استفاده از این روش ارزان‌تر و راحت‌تر است و نیازی به تخصص و تجربه ندارد. البته اگر میزان ترک ایجاد شده زیاد است، بهتر است از یک نیروی متخصص برای ترمیم آن کمک بگیرید.

  • ترمیم چروکیدگی ایزوگام

وقتی صورت می گیرد که برای اولین بار ایزوگام را روی محل مورد نظر قرار داده شده است را درست چسبانده نشده باشد و آن نیروی متخصص که ایزوگام را درست نچسپانده این عمل به وجود می آید که برای رفع آن باید آن قسمتی که این مشکل را دارد حرارت دهیم و با ایزوگام جدید ترمیم کنیم.

  • ترمیم بر آمدگی و تاول ایزوگام

علت تاول در ایزوگام این است که هوا و یا گاز به لایه زیر آن رفته باشد و لایه هوا یا گاز در زیر ایزوگام زمانی ایجاد می‌شود که کار اجرای ایزوگام زمانی که رطوبت در محل نصب وجود داشته است، انجام شده و یا موادی در زیر لایه ایزوگام با هم واکنش داده اند و گاز تولید شده است. برای ترمیم تاول ایزوگام باید آن قسمتی که که مشکل دارد را جدا کرده و زیر کاری برای آن انجام داد و لایه جدید ایزوگام را روی آن چسپاند.

  • ترمیم پوسیدگی و کهنگی

بهترین راه برای ترمیم پوسیدگی و کهنگی این است که پوسیدگی ها را با چسب مخصوص ایزوگام ترمیم کرد.وقتی که ایزوگام را تعویض می کنند آن را حرارت از آن جدا می کنند و سپس با حرارت به آن می چسپانند.گاهی اوقات هم که افزایش وزن ساختمان مطرح نباشد می‌توان ایزوگام جدید را روی ایزوگام قدیمی چسباند.برای ترمیم ایزوگام به وسیله چسپ در مرحله اول مقداری از آن را با قیر مخلوط می کنند و با غلتک روی پوسیدگی اجرا می کنند.

ترمیم ایزوگام

 

ایزوگام شرق گستر ثبت ۵۲۱:

قیمت ایزوگام جدول روزانه قیمت ایزوگام شرق گستر دلیجان ثبت ۵۲۱ با نصب و اجرا لیست قیمت انواع ایزوگام دلیجان بدون دستمزد نصب در تهران و کرج استعلام قیمت ایزوگام شرق گستر دلیجان در مناطق ۲۲ گانه تهران قیمت نصب ایزوگام در تهران در صورتیکه شما قصد خزید و نصب ایزوگام مرغوب و با کیفیت را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

  • تلفن کارخانه:۴۴۴۳۳۳۶۲-(۵)۰۸۶
  • تلفن دفترتهران:۰۲۱۸۸۲۷۷۰۰۱
  • آدرس دفتر دلیجان: دلیجان ضلع شرقی میدان پلیس راه سابق
  • آدرس کارخانه : دلیجان کیلومتر۵جاده اصفهان،شهرک صنعتی-بهارستان اول -نبش بهار۹
  • پست الکترونیک: Info@Sharghgostardelijan.Com
  • آدرس دفترتهران: گیشا-نبش خیابان۳۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Languages