ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397

ایزوگام شرق گستردلیجان-صادرکننده نمونه1397

قیر گونی بهتر است یا ایزوگام : طی سالیان متمادی با وجود پیشرفت های چشم گیری که در صنایع گوناگون به ویژه صنعت عایق‌کاری نمایان شده است ، با این حال ،هنوز هم اقشار زیادی از مردم از قیر گونی به عنوان عایق رطوبتی برای موارد زیادی همچون عایق کردم پشت‌بام ها و کف سرویس های بهداشتی اماکن و حمام منازل استفاده می‌کنند .

ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397
ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397
ایزوگام شرق گستر

با این حال آیا قر گونی با توجه به صرفه اقتصادی که نسبت به ایزوگام دارد ،واقعا از قابلیت نفوذ آب به داخل ساختمان به عنوان عایق آب برخوردار است ؟

مزایا و معایب قیرگونی و ایزوگام

ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397

نارضایتی  بسیاری از مردم نسبت به ایزوگام می‌تواند به دلایل استفاده از  مواد نامرغوب در تهیه ایزوگام باشد که با پیشرفت صنعت و با به کارگیری مواد اولیه مرغوب میتوان این مشکل را بر طرف نمود.

به این دلیل از قیر و فراورده های آن ( ایزوگام ) به عنوان عایق رطوبتی در اماکن استفاده می شود که مانع از جذب و عبور آب می شوند .با توجه به قدمت نسبتا طولانی قیر گونی بعد از کاهگل ،امروزه به دلیل پیشرفت صنعت و وجود موادی همچون ایزوگام و ماستیک های آب‌بندی و همچنین با توجه به اختلاف هزینه ی ناچیزی که ما بین این دو وجود دارد ،اقشار مختلف جامعه اقبال بیشتری برای استفاده از ایزوگام در مقایسه با قیر گونی دارند 

قیر گونی بهتر است یا ایزوگام ؟

ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397

نصب ایزوگام به سادگی امکان پذیر است که توسط یک مشعل و خمیر پرایمر انجام می‌شود و مشکلات نصب کمتری نسبت به قیر گونی دارد ، در حالی که قیر گونی نسبت به ایزوگام مراحل نصب سختری داشته و بسیار هزینه بر است.  نا گفته نماند که کیفیت و کار آمدی ایزوگام به مرغوبیت مواد به کار رفته در آن و تجربه ی نصاب آن نیز بستگی دارد .

ایزوگام‌های مرغوب به مرور زمان پوسیده نمی‌شوند در حالی که با گذشت زمان و نشست لایه های گونی قیر گونی پوسیده می شوند .

ایزوگام سبک تر است و و نصب  و به کار گیری آن ساده تر ، روندگی کمتری نسبت به قیر گونی دارد و ودر حین کار محیط را کمتر کثیف میکند .

محصولات ایزوگام برندهای متفاوتی دارند که برای ضمانت کار خود ناگزیر به تحقیق و به کار بردن سرمایه برای بالا بردن افزایش و حفظ کیفیت محصولات خود هستند .

در حالی که قیر گونی را هیچ برندی پشتیبانی نمیکند . همان طور که میدانید پشت‌بام اماکن همواره در معرض تابش نور خورشید می‌باشد. یکی از مشکلات قیر گونی این است که مقاومتی در برابر گرماو حرارت نداشته و زود نرم می‌شود ولی ایزوگام مرغوب در برار تابش خورشید مقاومت نشان میدهد و تا مدت طولانی از نفوذ آب جلوگیری میکند و این فقط یکی از فاکتورهای مهم در به کار گیری ایزوگام برای عایق‌کاری اماکن است .

ویژگی های ساختاری ایزوگام و قیر گونی

ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397
ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397
ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397

قیر نسبت به ایزوگام در برابر حلال های مختلف مقاومت کمتری دارد و در بسیاری از حلال های نفتی حل می شود در حالی که ایزوگام واکنش کمتری نسبت به حالال ها از خودش نشان میدهد ‌. ایزوگام از ضخامت کمتری برخوردار است ،البته این ضخامت دلیل مناسبی برای مرغوبیت کیفیت ایزوگام نمی‌باشد .

با وجود پیشرفت در صنایع ،عایق رطوبتی وجود دارد که به نازکی  برگ کاغذ است و یک لایه رنگ سطح آن را میپوشاند و نسبت به ایزوگام کیفیت و کارایی هم بیشتری دارد .

پس ضخامت قیر گونی نسبت به ایزوگام دلیل مناسبی برای بهتر بودن کیفیت قیر گونی نیست و این فقط از یک باورنادرست قدیمی نشات میگیرد . اگر چه  هزینه ی اجرا و به کار گیری ایزوگام بیشتر است اما تا مدت طولانی تری از نم و رطوبت و نشتی سقف  محافظت میکند .

خصوصیات و ویژگی های ایزوگام مرغوب چیست ؟

ایزوگامشرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397

ایزوگام مرغوب گران است ولی هر ایزوگام گرانی مرغوب نیست .حتی در مواردی با توجه به استفاده  از ترموباینینگ بجای تیشو و پلی استر هزینه ساخت ایزوگام بالاتر هم میرود.

ایزوگام طرحدارشرق گستردلیجان
ایزوگام طرحدارشرق گستردلیجان

نصب ایزوگام مرغوب و با کیفیت سخت تر هم می‌باشد.

ایزوگام شرق گستر دلیجان-صادر کننده نمونه 1397

در ترکیبات ایزوگام مرغوب قیرمعدنی و قیر دمیده (قیر اکسید شده ) به کار نمیرود زیرا این مواد فقط ضخامت ایزوگام را بیشتر میکنند و در کارایی و کیفیت آن تاثیری ندارند .مرغوب ترین ایزوگام‌های جهان کمتر از ۴ میلیمترضخامت دارند و این خود دلیل مناسبی است تا ثابت کند که ضخامت ایزوگام دلیلی بر کیفیت آن ندارد.

ایزوگام

ایزوگام شرق گستردلیجان=ویژه 521

لایه های ایزوگام