ایزوگام شرق گستر -دلیجان-مراحل تولید

درابتداقیرهای انباشته شده دراستخرهای زیرزمینی به وسیله دستگاههای مکانیزه مکنده به سمت مخازن پخت (بنزا)هدایت شده وبعدازفعل وانفعالات وافزودن چندین موردموادپلیمری توسط کاربران مجرب درآخرموادمکمل اصلاحشده به وسیله نیروی محرکه مکانیکی به سوی مخازن پخت منتقل شده وبه موادداخل بنزاافزون می گرددوطی چندساعت مواداولیه آماده شده ومرحله پخت به اتمام رسیده که به سوی میکسرهدایت شده ودرآنجانگهداری میشود-

ایزوگام

ایزوگام شرق گستر -دلیجان-مراحل تولید

لایه های ایزوگام

مرحله بعدی تولید

ایزوگام شرق گستر آمادگی خط تولیدمیباشدکه درمرحله نخست اپراتورمربوطه تیشو  وپلی استرراآماده کرده برروی خط گذاشته وسپس مدیرتولیدبعدازآمادگی تمامی اپراتورهادستورات لازم راداده ومواداولیه انباشته شده درمیکسررابه سوی تشتکی که پلی استروتیشودرآن قرارداردبه وسیله پمپهای مخصوص پمپاژکرده سپس خط تولیداستارت شده وپلی استروتیشوبامواداشباع شده به وسیله غاطکهای مختلف واردمخازن آب که مسئولیت خنک کردن عایق رادارندمیشود که درمراحل گوناگون به وسیله فنهای خشک کن رطوبت اضافی گرفته شده به سمت بسته بندی رفته وآماده لیبل زنی می شود.ایزوگام شرق گستر -دلیجان-مراحل تولید

ایزوگام،استخر،پل،تونل،پی ساختمان
ایزوگام پلیمری

انواع ایزوگام

 • ایزوگام بر اساس ماده اصلی تشکیل دهنده آن به دو نوع تقسیم می‌شود:
۱. ایزوگام پلیمری با استفاده از قیر خالص ۷۰–۶۰: عنصر اصلی در این نوع ایزوگام قیر خالص ۷۰–۶۰ بوده و دارای کیفیت بسیار بالایی در مقایسه با ایزوگام دمیده است. قیر خالص ۷۰–۶۰ از پالایش نفت خام به دست می‌آیند. در اثر حرارت دادن نفت خام، بنزین، حلالهای نفتی، نفت چراغ، نفت گاز و سایر روغنهای سبک آن در برجهای تقطیر پالایشگاه جدا شده و در گرمای بیش از حدود ۳۸۰ درجه (در فشار عادی) قیر آن به جا می‌ماند که به صورت جامد یا نیمه جامد است. قیرهای خالص، با درجه نفوذشان نامگذاری شده‌اند. قیر ۶۰/۷۰ در آب‌بندی بام به مصرف می‌رسد.ایزوگام شرق گستر -دلیجان-مراحل تولید
مواد مورد نیاز جهت ساخت ایزوگام پلیمری: قیر خالص ۷۰–۶۰، پلی آستر، تیشو، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، پودر تالک، مواد APP درجه ۱ و ۲، پوشال گونی پلاستیکیجهت تولید این گونه ایزوگام قیر خالص ۷۰–۶۰ و سایر مواد اولیه ذکر شده در جدول یک وارد میکسر ساخت پلیمر می‌گردد. در میکسر مواد ذکر شده میکس و پخته می‌شود. خروجی میکسر، مایعی به نام پلیمر ایزوگام می‌باشد. پلیمر ایزوگام در دستگاه خط تولید تبدیل به لایه ایزوگام می‌گردد.
۲.دمیده با استفاده از نفت کوره (مازوت): عنصر اصلی در این نوع ایزوگام قیر دمیده است و به نسبت ایزوگام پلیمری کیفیت پایین‌تر و عمر کم تری دارد.

اجزای تشکیل دهنده ایزوگام مرغوب

 • ایزوگام شرق گستر دلیجان
  ایزوگام شرق گستر دلیجان
   متشکل از دو لایه نمدی است که لایه زیرین از فلت الیاف شیشه و لایه رویین از جنس منسوجات پلی استر می‌باشد ، این دو لایه بوسیله مذاب قیر اصلاح شده با مواد پلیمری اشباع می گردد ، به هنگام بسته‌بندی برای جلوگیری از چسبندگی هر طرف عایق با مواد ریزدانه و یافیلم پلاستیکی روکش می گردد .مشخصات استاندارد بعضی از مواد اولیه عایقهای مذکور را بیان کنیم .منسوج پلی استر که به عنوان لایه اشباع شونده از مذاب قیری در عایقهای رطوبتی پیش‌ساخته بکار می‌رود.ویژگی‌های پلی استر نبافته ۱منسوج باید ۱۰۰ % از پلی استر تولید شده باشد.۲سطح منسوج باید یکنواخت و نسبتاً صاف و هموار باشد .
    رول‌ها باید در یک لفاف کاغذی یا پلاستیکی بسته‌بندی شوند عایقهای پیش‌ساخته (ایزوگام ) این عایقها معمولاً از مواد اولیه زیر تشکیل می‌شوند :
 •  
   ۱ ـ قیر صنعتی ۷۰ ـ ۶۰۲ ـ مواد پلیمری به نام اتکتیک پلی پروپیلن
 •  
   APP) ۳ ـ یک لایه تیشوی نخدار ( پشم شیشه )
 •  
   ۴ ـ یک لایه پلی استر سوزنی
 •  
   ۵ ـ پودر تالک و در بعضی از این عایقها پودر مس ۶۰۰ نیز بکار می‌رود .
 •  
   ۶ ـ فیلم پلی اتیلن
 •  
   ۷ ـ باند و چسب طبق استاندارد ایران
 •  
   این عایق به دو دسته تقسیم می‌شوند :
 •  
   ۱ ـ عایقهای رطوبتی پیش‌ساخته مخصوص پی ساختمان (عایق پی )
 •  
   ۲ ـ عایقهای رطوبتی پیش‌ساخته مخصوص سطوح خارجی ، بدنه استخر و تونلها (عایق بام ) استاندارد ایران
 •  
   برای هر یک از این عایقها مواردی را معرفی می‌کند که در این قسمت آمده‌است :
 •  
   اجزای تشکیل دهنده عایق پی :
 •  
   ۱ ـ لایی : انواع لایی‌های زیر می‌توان در این عایق مورد استفاده قرار گیرد :
 •  
   الف ) فلت الیاف شیشه (تیشو ) مطابق مشخصات استاندارد ۳۸۹۱
 •  
   ب ) فلت الیاف پلی استر مطابق مشخصات استاندارد ۳۸۸۰ج ) منسوج نبافته پلی استر مطابق با استاندارد ۳۸۸۹ همراه فلت الیاف شیشه مطابق مشخصات استاندارد ۳۸۹۱ ۲ ـ
 •  
   ماده آغشته‌کننده لایی : ماده آغشته‌کننده هر یک از لایی‌ها می‌تواند قیرو یا مخلوطی از قیر و افزودنیهای اصلاح‌کننده باشد . سطح رویین عایق باید به منظور جلوگیری از چسبندگی داخل رول از مواد ریز دانه معدنی مثل پودر تالک ویا میکا پوشیده شود .
 1. ایزوگام برش خورده (ایزوشینگل): این نوع ایزوگام با برش‌های خاص و زیبا به منظور عایق نمودن شقف‌های شیروانی جهت عایقکاری بهمراه زیبایی ظاهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 1. ایزوگام تک لایه (شامل پلی استر دوخته): این نوع ایزوگام به نسبت نوع دو لایه ظریف تر و قابلیت انعطاف بیشتری را دارد.
 2. ایزوگام دو لایه (شامل تیشو و پلی استر): این نوع ایزوگام ضخیم‌تر از نوع تک لایه بوده و دارای استحکام بیشتری می‌باشد.
 1. ایزوگام با روکش آلومینیم: با توجه به روکش آلومینیمی، این نوع ایزوگام در جاهایی که در تابش نور مستقیم آفتاب است کاربرد زیادی دارد. 

 2. ایزوگام بدون روکش آلومینیم: این نوع ایزوگام بیشتر جهت عایق کاری 
 3. ایزوگام با روکش سنگریزه: این نوع ایزوگام بیشتر در جاهایی با تردد بالا به کار می‌رود که با توجه ره رنگی بودن سنگریزه‌های آن جلوه بصری زیبایی ایجاد می‌کند.
 4. سازه‌ها