مزایای عایق های حرارتی پیش ساخته:

اولین موردی که جزءمزیت های عایق های حرارتی به حساب می آید سبک بودن به مقدار حدود 4 کیلوگرم بر متر مربع است . دومین مورد مقاوم بودن در برابر گرمای 130+ درجه و همچنین سرمای 40- درجه است.

سومین مورد اینکه پوسیده و شکننده نمی شوند، چهارمین مطلب نیز امکان اینکه کاملا منعطف باشد را دارد و آخرین مورد به دلیل داشتن لایه پلی استر در قبال فشارهایی که در اثر انبساط و انقباض ساختمان مقاوم می باشد.

عایق های حرارتی پیش ساخته ایزوگام شرق گستر دلیجان

 

معایب عایق های حرارتی پیش ساخته :

1- فاسد شدن و خراب شدن عایق پس از 6 ماه ( از هنگام تولید ) به دلیل عدم نگهداری مطلوب ( باید به گونه ای نگه داشته شود که عمودی باشد و در دمای 5 تا 35 درجه نگهداری شود ) ،

2- طول عمر مفیدش کم است (طول عمر در حدود 15 سال )

3 – بالا بودن قیمت این عایقها ( عایقهایی که دارای مواد اولیه خارجی می باشند ) ،

4- هنگامی که ترمیم می شود قسمت آسیب دیده از بقیه ی جاها بالا می زند

5- تجزیه شدن به دلیل اثر اشعه ماورابنفش.

در این مدل ازعایقها (قیروگونی و پیش ساخته ) می بایست سطح کار از وجود هر گونه گرد و خاک و رطوبت پاک باشد و اگر سطح آسفالت باشد برای عایقکاری با ایزوگام می بایست در ازای هر متر مربع سطح حداقل 300 گرم مشتق قیری رقیق شده در آب یا بنزین روی سطح پخش گردد و اگر که سطح سیمانی باشد می بایست در ازای هر متر مربع سطح می بایست حداقل 280 گرم مشتق قیری رقیق شده در آب یا بنزین روی سطح پخش کنیم . برخی از کارخانه هایی که تولید کننده هستند عایقهای پیش ساخته عایق با روکش آلومینیوم نیز تولید می نمایند که در حدود 85 % از نور و حرارت را منعکس می کند .

پس از معرفی شدن عایقهای رطوبتی ذکر شده به معرفی کردن عایق رطوبتی جدید می پردازیم . همانگونه که در مقدمه طرح شد بالا بودن قیمت قیر در چند سال آخر شرکتهای تولید کننده مواد شیمیایی یک عایق رطوبتی با کارایی وکیفیت بهتر نسبت به سایر عایقها تولید کننده که این تلاشها نتیجه داد و این عایق ها هم اکنون در بازار موجود است و از آن استفاده می شود.

عایق حرارتی پیش ساخته ایزوگام شرق گستر دلیجان

 

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را هم مطالعه کنید :

 پرایمر قیری آبی چیست ؟

ایزوگام  بر پایه قیر (BPP) چیست ؟

روش حمل و نگهداری ایزوگام

پرایمر قیری آبی چیست ؟

ایزوگام بر پایه قیر (BPP) چیست ؟

مزایا و معایب عایق های حرارتی پیش ساخته